WhatsApp Yakında Facebook İle Entegre Olacak

Ağustos 24, 2018 255 1 0

Özellik ekranda görüldüğü üzere, uygulamanın hesap ayarları üzerinde görülecek ve kullanıcılara WhatsApp hesap bilgilerinin Facebook hesabında paylaşmak isteyip istemediklerini soracak. Sızan görüntülere bakıldığında, özellik isteğe bağlı gibi görünüyor.

Facebook, WhatsApp’ı multi-milyarlık anlaşma ile satın aldı. Edinilen bilgiye göre, Facebook ve mesajlaşma servisi WhatsApp ile birlikte hizmetlerini daha da güçlendirecekmiş.

İlginç olan ise, programın aynı versionu, sohbetlerin ve aramaların şifreli olup olmayacağını bildirmek amacıyla gizli güvenlik ayar sayfasına sahiptir. Özelliği aktif etmeniz durumunda, akıllı telefonunuzu ve tabletinizi birkaç kod ile uzaktan tek kişinin çalıştırması mümkün olacaktır.

Sonuç olarak, WhatsApp ve Facebook’ta yeni özellikler getirip hayatımızı kolaylaştıracağımızı düşünürken arka planda oluşan güvenlik açıkları konusunda çok da detaylı bilgiye sahip değiliz. Yeni özellikler beraberinde güvenlik açıklarını da getirmektedir. Umarım Facebook bu konuda ciddi adımlar atar.

Tags: Facebook, güvenlik, WhatsApp Categories: Uygulamalar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Yorumlar
  1. -

    Merakla bekliyorum gün geçtikçe yeni yeni güncellemeler geliyor

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir