1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. WhatsApp, 15 Mayıs’taki Gizlilik Politikasını kabul etmeyen hesaplar kapatılacak.

WhatsApp, 15 Mayıs’taki Gizlilik Politikasını kabul etmeyen hesaplar kapatılacak.

2935677_810x458

Bildiğiniz üzere WhatsApp, yeni gizlilik sözleşmesinin onaylanma tarihini 15 Mayıs’a ertelemişti. Sözleşmeyi kabul etmeyenlerin hesaplarına bu tarihten itibaren ne olacağı açıklandı.

WhatsApp’ın yeni ”gizlilik sözleşmesi” tüm dünyada en çok tartışılan konuların arasında yerini almıştı. WhatsApp her ne kadar bizi yanlış anladınız şeklinde mesajlar yayınlasa da, adeta diğer platformlara göç niteliğinde kullanıcı kaybına uğradı. Bir çok kullanıcı, bip, Signal ve Telegram gibi diğer sosyal anlık mesajlaşma programlarını tercih etmek zorunda kaldı. Gizlilik Sözleşmesi, Facebook şirketi ile paylaşılması durumunda ne olacağı bilinmiyor fakat, WhatsApp’dan tekrar yeni bir açıklama daha geldi.

Hesap bir süre pasif kalacak.

 

Yapılan açıklamaya göre; WhatsApp kullanıcılarına 15 Mayıs 2021 tarihine kadar süre tanıdı. Bu süre zarfında WhatsApp kullanıcılarına tam olarak ne olacağını açıklama anlamında zaman kazanacak. Sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar 15 Mayıs 2021 tarihine kadar mesaj alıp gönderebilecekler. Ancak 15 Mayıs dan sonra size 120 günlük bir süre tanınacak. bu süre zarfında da WhatsApp’a gelen mesajları aramaları görebileceksiniz, ancak sözleşmeyi kabul etmezseniz bir sınırlama söz konusu olacak, 120 gün sonun dada bu hesapları tamamen silinecek. Şirket grupları, Resimler Videolar da erişilemez hale gelecek.

WhatsApp kullanmayanlar için alternatif uygulamalar. 

  • Viber,
  • ICQ,
  • Google Duo,
  • Signal,
  • Telegram,
  • Turkcell BiP,
  • Discord.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

teknoyazi.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknoyazi.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Yap