1. Ana Sayfa
  2. Elektronik
  3. Pasaport kaydı olmadan Apple marka cihazlar nasıl kullanılır.

Pasaport kaydı olmadan Apple marka cihazlar nasıl kullanılır.

iphone-8

Günlük hayatımızda hepimiz akıllı telefonları oldukça sık kullanmaktayız. Farklı modelleri, farklı özelliklere sahip bir çok marka ve model mevcut. Ülkemizde GSM sektörü üzerindeki vergilerden dolayı akıllı telefon almak biraz zor. Artık fiyat/performans olarak almak istediğimiz ürünler getirilen vergilerden dolayı oldukça pahalı. Özellikle Apple ve Samsung bu piyasanın değeri açısından üst sıralarda yer almakta.

Yeni yıla girmemiz ile birlikte, yurt dışından getirilen telefonlar için pasaport kayıt ücretleri açıklandı. 2018 Kasım ayında 170 TL’den 500 TL’ye çıkarılan IMEI kayıt ücreti aradan geçen sürede zamlar ile 1838 TL’ye çıkmıştı. Yurtdışından yolcu ile getirilen telefonların kayıt edilebilmesi için alınan harç ücreti, 2021 yılında 2006 TL olacak. Yani 2021 IMEI Kayıt Ücreti, 2006 TL olarak belirlenmiş durumda.

Hal böyle iken yurt dışından Apple marka bir cihaz aldık ve 2006 TL ödemeden bu cihazı en fazla 30 gün kullanabilmekteyiz. 30 gün sonunda şebeke, gelen aramalara ve giden aramalara kapatılıyor. Bir çoğunuzun hayalini kurduğu akıllı telefonlar artık size bir tık daha uzaklaşmış oldu. Tabi böyle durumlarda farklı yöntemlerde ortaya çıkmakta. Yasal olmamakla birlikte bazı cihazların Apple gibi cihazları pasaport kayıtsız şekilde çalıştırdığı söylenmekte.

Pasaport kayıtsız cihaz nasıl kullanılır. 

Göstereceğimiz bu ürün tanıtım amaçlıdır. Kullanılmasını tavsiye etmiyoruz!
NeeCoo Bluetooth isimli, Çin menşeli bu cihaz telefonunuza sim kart takmadan arama yapmanıza olanak sunuyor. Sim kartınızı cihaz içerisinde takıyorsunuz ve cihaz ile telefonunuzu Bluetooth üzerinden eşleştirip kullanmaya başlıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey NeeCoo Bluetooth isimli bu cihazı telefonun yakınında tutmak.

 

Cihaz nano ve çift sim kart desteği sunuyor. Dahili 4.2V 380mAh şarj edilebilir pili mevcut, Bluetooth etkin mesafesi: 10m Appstore üzerinden morecard isimli uygulamayı telefonumuza indirip kurmak yeterli. 

Cihaza ait diğer donanım özellikleri.

Özellikler

genel
yongaseti MTK2502
Bluetooth sürümü 4.0
SIM kart Mikro SIM / Nano SIM
Sıklık GSM GSM850MHz / EGSM900MHz / DCS1800MHz / PCS1900MHz
Bluetooth Mesafesi 10m 360 derece
Verici gücü 850/900Mhz,32.5dBm;1800/1900MHz,29.5dBm
pil 380mah
Sürekli Konuşma Süresi 3hs’e kadar
Bekleme süresi 80hs
çalışma akımı 100mA
bekleme akımı 12mA
Destekleme donatımı Iphone / ipad / ipod / için, itouch
Yorum Yap

Yazar Hakkında

teknoyazi.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknoyazi.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Yap