1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. Kabine toplantısı sonuçlandı, Okullar ne zaman açılıyor?

Kabine toplantısı sonuçlandı, Okullar ne zaman açılıyor?

kabine_depo1_16_9_1603179626

Bugün akşam saatlerinde sonuçlanan kabine toplantısı sonuçları her kes tarafından merakla bekleniyordu, Kabine toplantısı sonucu açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan yüz yüze eğitim hakkında kapsamlı bir açıklama yaptı. Eğitim konusunda merakla beklenen açıklama, 1 Mart itibari ile il bazında kademeli olarak yüz yüze eğitime geçileceğini vurguladı.

Akşam saatlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan kabine toplantısı, bir çok öğrenci ve veliyi yakından ilgilendiriyor. Okulların açılma tarihi konusunda bir karara varıldı.

Yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, internet erişimin sınırlı olduğu hane, ve köyleri göz önünde bulundurarak, Uzaktan eğitimin temeli ”internet” sınırlılığını dikkate alarak tartıştıklarını belirtti. Yapılan istişarenin ardından köy okulları 15 Şubattan itibaren yüz yüze eğitim öğretimin başlayacağını belirtti. Alınan bu kararın, vaka sayılarında bir artış söz konusu olursa tekrar eskisi gibi ”internet” üzerinden eğitim ve öğretimin devam edeceğini duyurdu.

Başkan Erdoğan konuşması boyunda diğer konulara da değindi, Özellikle uzay ve uygu teknolojileri konularında geniş çaplı çalışmalar yapıldığını şu şekilde anlattı.

Türksat 5A uydumuzu 8 Ocak’ta Amerika’dan yörüngesine yolcu ettik. İnşallah 5B’yi de önümüzdeki yaz uzaya fırlatacağız. Ülkemizde bir mikro uydu fırlatma tesisi kurma çalışmalarına başladık. Çok uzak olmayan bir tarihte ülkemizin ve dostlarımızın uydularını kendi tesislerimizden uzaya göndereceğiz

Yapılan aşı çalışmalarına da değinen Başkan Erdoğan, Covid-19‘un mutasyona uğraması tüm ülkeler gibi bizimde işimizi zorlaştırıyor, fakat tüm kararlılığımızla bunların üstesinden geleceğiz şekilde açıklamalar bulundu.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

teknoyazi.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknoyazi.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Yap