1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İtalya salgınla alakalı ilginç yöntemlere başvuruyor.

İtalya salgınla alakalı ilginç yöntemlere başvuruyor.

thumbs_b_c_af33a7491efe0f1beba8f25e0b6f83b4

Her insan sağlıklı yaşamak ister, özellikle bu günlerde sağlığımıza ve temizliğimize çok önem göstermemiz gerekiyor. Hal böyle iken bugün çok değişik bir olay yaşandı. İtalya’nın Nuoro şehrinde bulunan Oniferi  kasabasının belediye başkanı, Stefania Piras kasabada Covid-19 hastalığının yayılmaması adına COVID-19’a yakalanmak, ikinci bir karara kadar yasaklandı.

Belediye başkanı koronavirüs’e yakalanmayı halka yasakladı!

Koronavirüs’ün en etkili olduğu ülkelerin başında gelen İtalya, hastalığın hızlıca tırmanışa geçmesinin ardından artan pozitif vakalar sonucu kasabalarda ve küçük eyaletlerde çalışacak doktur bulunamıyor. Bu nedenle  Stefania Piras, kasabada yaşayan insanların koronavirüse yakalanmasını yasakladı.

Johns Hopkins Üniversitesi’nin oluşturduğu bilgilere göre bugüne kadar 2 milyon 570 bin vakanın görüldüğü İtalya, 89 bin 344 vatandaşını COVID-19‘a kurban verdi. Artan hızlı vaka ve ölümlerin sonucu sağlık sisteminin neredeyse çöktüğü İtalya ekonomik bakımdan da çok zor durumda. Salgınla mücadelede başarısız bir tablo çizen İtalya, salgının merkezi olarak bir çok insan ve ülke tarafından eleştirilir hale gelmiş durumda. Ülkedeki psikolojik durumunda alının bu ilginç kararlardan belli oluyor.

Belediye başkanı almış olduğu bu karar bir ironimi, yoksa gerçek mi? bilinmiyor fakat, nasıl uygulanacağı konusunda soru işaretleri oldukça fazla.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

teknoyazi.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknoyazi.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Yap