Işınlanmak Artık Mümkün

Ağustos 24, 2018 225 0 1

Vücut sensörlü elbisenin keşfedilmesiyle birlikte, bu sanal gerçeklik deneyiminin bir başkası ile paylaşılması kaçınılmaz bir hale gelmişti.

vTime isimli uygulama kullanıcılara köprü oluşturarak gerçek zamanlı olarak diğer kullanıcılarla VR karakter avatarları eşliğinde buluşmaya olanak sağlıyor.

Yapmanız gereken tek şey, vTime VR chat programını akıllı telefon ve Samsung Gear VR kulaklık yada  Google Cardboard cşhazlar ile entegre etmektir.

Etkileyici ortam eşliğinde, bu özel deneyimi basit bir şekilde kullanmakla birlikte, sanal toplantılar ve etkileyici video gösterileri yapabileceğiz.

Şimdilik en fazla 4 kişi ile yapabileceğimiz toplantılar, kamp ateşi, Paris’te bir akşam yemeği, orman, transit özel bir jet, dağcılık kulesi, tropikal plaj ve hatta uzay istasyonunda gerçekleştirilebilecek.

Henüz uygulamanın gerçeğe ne kadar yakın olup olmadığı ile ilgili kişisel deneyimim olmamasıyla birlikte, gerçeğe yakın deneyimi yaşamamız olası görünüyor. Yurt dışındaki ailenizi yada arkadaşlarınızı ziyaret edebileceğinizi bir hayal edin ya da Paris’e birkaç arkadaşınızla birlikte ufak bir seyahat yapabileceğinizi düşünün. Bu setle birlikte hepsi mümkün hale gelebilecek. Işınlanmaya ramak kala diyoruz biz buna.

Tabiki, grafikler ultra gerçekçi değil fakat bu daha bir başlangıç. Birilerinin bunu gerçek görselliğe taşıması çok uzun sürmeyeceği aşikar. Gelişirlecek ikinci yaşam formu ile birlikte gerçeklik vahşi bir hal almaya başlayacak.

Gear VR versiyonu Aralık ayında duyurulmuştu fakat şimdi şirket programın Google Cardboard versiyonlu uygulamasını sınırlı sayıda kullanıcıya erken erişim olanağı tanıdığını duyurdu.

Uygulamayı kullanmanın en iyi yolu yukarıda belirtiler VR aygıtlardan birisi aracılığıyla olmakla birlikte, Nexus, Samsung, LG veya HTC akıllı telefonlar aracılığı ile bu uygulamayı kullanma şansı elde edeceksiniz.

Tags: gear vr, gerçeklik, ışınlanma, samsung, sanal, toplantı, uygulama, vTime Categories: Bilgisayar, Tekno Yazı
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir