1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İnstagram ”yakın zamanda silinenler” özelliğini duyurdu.

İnstagram ”yakın zamanda silinenler” özelliğini duyurdu.

144251605_2461764774119873_494739969126220894_n

İnstagram yayınlamış olduğu bildirimle, yeni bir özelliğin geleceğini duyurdu. Silinen içerikler 30 gün boyunca, hikayeler ise 24 saat boyunca erişime açık olabilecek. dilediğiniz zaman bu süre zarfında tekrar paylaşabileceksiniz.

Yakın zamanda silinenler!

Yapılan güncellemenin ardından instagram  “Yakın zamanda silinenler” şeklinde bir güncelleme yayınlayacağını duyurdu, fotoğraflar, hikayeler, videolar, “reels”ler ya da IGTV videolarını gözden geçirerek yeniden paylaşmanıza olanak sunacak. İntagram getirmiş olduğu bu özellik sayesinde paylaşımın daha da artmasını hedeflerken aynı zamanda kullanıcıların verilerini hesap korsanlarına karşıda bir nevi korumaya alıyor.

Eğer hesabınızı bir hacker tarafından ele geçirilirse ve hesabınızın takipçi ve etkileşim durumları fazla ise, hesabınızda yayınladığınız tüm video ve resimlerinizi siliyorlar, hesabınıza tekrar kavuşmanız halinde silinen bu resim ve videoların yedekleri yoksa, oluşabilecek  mağduriyetlerin bir nebze olsun önüne geçmek adına yakın zamanda silinenler durumu biraz olsun çözüme kavuşturuyor.

Uygulama bugünden itibaren geçerli olacak, silinen içerikler söz konusu olduğunda kullanıcılar, kısa mesaj veya e-posta üzerinden hesap sahibi olduğunu onaylamak durumunda kalacak. Bu kural, sadece içeriklerin silinmesinde değil aynı zamanda silinen içeriklerin yeniden paylaşılma sürecinde de geçerli olacak.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

teknoyazi.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknoyazi.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Yap