İllüstrasyon Nedir? İllüstrasyon Örnekleri

Ağustos 27, 2018 398 0 0

Grafik sanatının bir alanı olan İllüstrasyon resim sanatının abartılı ya da doğada benzeri görülemeyecek ve deneysel olarak kurgulanamayacak şekilde sözel unsurların çeşitli çizim ve boyama tekniklerini kullanarak görsel hâle getirilmesi işlemine denir. İllüstrasyonun en önemli özelliği; bir hikayeyi, yaşanmış bir olayı, temayı çizgilerle fantezi bir anlatımla daha ilgi çekici hâle getirmesidir.

Fotoğraf doğadaki bir manzaranın doğru açılarda yakalanması ile en güzel şeklini alabilir. Ancak illüstrasyon için doğa sınırları olmadığı için uçsuz bucaksız bir hayal dünyasından neler çıkabileceğini kestirmek oldukça güç. Bu nedenle de illüstrasyon sanatçılar her sene çıkardıkları inanılmaz işler ile bizi şaşırmaya devam ediyorlar.

En İyi İllüstrasyon Örnekleri

1 – Winter Wonderland – One Horse Town Illustration Studio

2 – The Travelers – Michael Schmid

3 -Free – Grzegorz Domaradzki

4 – Templar – Sergey Kovalenko

5 – The Traveler – Simen Meyer

6 – Flee – Lukas Brezak

7 – The Great White Angry Monkey – Lukas Brezak

8 – Smoke’em if you got’em – Lukas Brezak

9 – Nike Air Jordan – Year of the Dragon by Ginger Monkey

10 – Spirit or the Buffalo Derrick Castle

11 – Gilt – Sam Spratt

12 – Animal Chery – Oscar Ramos

13 – Killer Instinct – Gerrel Saunders

 

 

Tags: Animal Chery – Oscar Ramos, en iyi İllüstrasyon örnekleri, Flee – Lukas Brezak, Free – Grzegorz Domaradzki, Gilt – Sam Spratt, İllüstrasyon, İllüstrasyon nedir, İllüstrasyon örnekleri, Killer Instinct – Gerrel Saunders, Nike Air Jordan – Year of the Dragon by Ginger Monkey, sanat, Smoke’em if you got’em – Lukas Brezak, Spirit or the Buffalo Derrick Castle, Templar – Sergey Kovalenko, The Great White Angry Monkey – Lukas Brezak, The Traveler – Simen Meyer, The Travelers – Michael Schmid, Winter Wonderland – One Horse Town Illustration Studio Categories: Sanat, Tekno Yazı
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir