1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. İlişkinizi iyiye sürükleyecek öneriler.

İlişkinizi iyiye sürükleyecek öneriler.

iliskinizi-iyiye-surukleyecek-oneriler

Geçtiğimiz yıl bir çok genç sevgilinin ve genç çiftin birbirini yeteri kadar tanımakta güçlük çektikleri ispatlanmış. Bu ve buna benzer konular haliyle erkek arkadaşınızın tam olarak sizden beklentisini tam olarak bilemediğiniz için bir takım ufak tefek sorunlar çıkabiliyor. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak için önerilerimizi dikkate almanızda fayda var.

Aşk Hayatınızı İyiye Sürükleyecek Bazı Öneriler

Duygu sömüründen uzak durun
Aşk hayatınızda duygu sömürüsü duygusal bir şantaj haline geliyor. Bu tür. Davranışlar ister istemez ciddi olumsuzluklara yol açıyor. Ne kendiniz duygu sömürüsü yapın ne de sevgilinizin duygu sömürüsü yapmasına müsaade edin. Duygu sömürüsü alışkanlık haline gelindiğinde bir nevi duygu şantajı istem dışı olarak devreye girer bunun farkına varamayabilirsiniz fakat bu tür davranışlar zamanla sizi acınası bir duruma getirerek aşk hayatınızı büyük risk içerisine taşımış olursunuz. Bu gibi şantajlar belirli bir zamandan sonra hem aşk hemde sevgi kalitenizi düşürerek karşı tarafa farklı bir bağlılık içerisine girerek sosyal hayatınızı da tamamen yitirebilirsiniz.

Birbirinize Bağımlı Kalmayın

Aşk hayatında el ele vererek bir yuva kurup ve o yuvayı birlikte büyütmek elbette ki en güzel duygulardan biridir ve beraber bir çok şeyin üstesinden gelmek, her adımda beraber olmak aşk hayatınız için önemli bir kavramdır, fakat birbirine bağımlı kalmak her an her saniye onsuz yapamam, tek başıma kendi ayaklarım üzerinde duramam gibi oluşumlar aşk hayatınız için tehlikeli durumlara işaret eder. Birbirinize bağımlı olmadan da her türlü destek çıkabilir, kötü günde iyi günde yine yanında olabilirsiniz fakat birbirine aşırı bağımlı kalmak ilişki boyutunuzun en büyük tuzağıdır.

Aşırı Düşkünlük Sağlamayın

Sevgilinize düşkünlüğünüz güzel bir duygu onu mutlu ve neşeli görmek elbette sizi mutlu edecektir. Onu mutlu edebilmek için farklı düşüncelere kapılarak her gün hediyeler almak gibi bir lüks içerisine girmeyin veya uzun aralıklarla hediye vermeyiniz bu gibi durumlar karşı tarafın sevgisini kazandığınız gibi kendisinden nefret etmesini de sağlayabilirsiniz. Sevginize karşılık hep kendini küçümseme içerisine girerek aynı şeyi yapmak ister fakat ilerleyen zamanlarda sık sık yapışan bu tür davranışlar tamamen ortadan kalkar ve o eski günlerinizi çok ararsınız. Sık sık hediyeler almanın karşı taraf açısından rahatsız edici olduğunu unutmayın.

Sert Eleştiriler Yapmayın

İlişki aşamanızda birbirinize sert eleştiriler yapmayın. Bunun yerine öz eleştiri yaparak yumuşak bir tavırla dile getirmeniz ikiniz için de hoş bir başlangıç olacaktır. Öz eleştiri yaparken birbirinizi daha iyi anlamak ve beklentilerinizi daha rahat bir şekilde anlatabilir hatta tek taraflı düşünmediğinizin farkına vararak size daha yakın olmasını sağlayabilirsiniz.

Eşinize ve Kendinize Güvenin

Eşinize güvenme duygusunun asıl özü öncelikle kendinize güvenmekten başlar. Öz güven eksikliği yaşayan çiftler her zaman için birbirlerinden şüphe alma duygusuyla hayatlarını sürdürürler. Güven konusunu ciddi anlamda desteklemeli ve elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışın. Siz ne kadar kendimize güvenirseniz bu güveni karşı tarafa yansıtarak ona iyi bir rehber olursunuz. Fakat eşinize yalan söylüyorsanız ve o bunun farkına varıyorsa iki taraf içinde büyük bir güvensizlik ortaya çıkar ve bu ilişkiniz için istenmeyen bir çok olumsuz sebepler ortaya çıkarır. Eğer eşiniz size yalan söylüyorsa bu konuda kendinizle yüzleşme vaktiniz gelmiştir. Eşinize karşı ne kadar dürüstsünüz sorusundan başlayarak düşünmeniz için zamanınız olacaktır. Her zaman için birbirinize güvenmenin yollarını arayarak yalan söylemekten kaçının.

Geçmiş İlişkilerinizi Unutun

Geçmişte yaşadığınız bir çok anı olabilir bunları saklamak veya göz önünde tutmak ilişki boyutunuza ne kadar önem verdiğini zaten açıklıyor. İyi bir evlilik istiyorsanız geçmişe dair fotoğraf eşya v.b armağanlardan kurtulun. En küçük bir sıkıntıda bile size özlem duygusu yaşatacak bu armağanlar evliliğinizi tehlikeye sokacaktır.

Özür Dilemek İlişkiniz İçin Güzel Bir Adım

Dargınlığınızda ve kırgınlığınızda ondan özür dilemeniz iyi bir başlangıç olacaktır. Ona kırgınken bile özür dilerim dediğinizde hatasını anlıyorsa, kırgınlık konusunu o gün kapatın ve farklı konulardan bahsedin. Daha iyi bir günde bu konuyu açarak size açıklama yapmasını rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Sizden Soğuyorsa Ne Yapmanız Gerekir

Partnerinizle harika güzel vakitler geçiriyorsanız ve bu hoş vakitleriniz artık eskisi gibi değilde sizden uzaklaşıyorsa bu durumu tek başınıza bir düşünün. Bu tür durumlarda ona farklı bakışlarla surat asmak veya huysuzluk yapmak yerine karşınıza alarak ciddi bir eleştiri yapın fakat birbirinizi kıracak kelimeler kullanmadan.ilişki durumunuz sırf kötüye gidiyor ve bu sizi olumsuz etkiliyor diye kendinizden vazgeçerek aynaya bile bakmıyorsanız bence en büyük yardımcınızdan kaçıyorsunuz. Bırakında ayna güzelliğinizi ortaya çıkarsın her zaman olduğu gibi kendinize ilgiyle bakmaya devam edin.

 

Yorum Yap

Yazar Hakkında

teknoyazi.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknoyazi.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Yap