1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. General Motors, hayati önem arz eden hatayı görmezden geldi.

General Motors, hayati önem arz eden hatayı görmezden geldi.

general-motors-chevrolet-camaro-lardaki-hayati-bir-hatayi-gormezden-gelmekle-suclaniyor-1612019051

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi General Motors, üretimi olan Chevrolet Camaro‘da akıl almaz bir hata yapıldı. Şirket bu hatayı görmezden gelmesi sonucu dava edildi. Edinilen bilgiye göre yolcu koltuğundaki hava yastıklarından hatalı olduğu ve bu hatanın farkında olmasına rağmen araçları geri çağırmaması sebebi ile General Motors dava edildi.

Otomobil üreticilerinin en önem verdiği madde güvenlik olmasına rağmen Chevrolet Camaro’daki hava yastıkları, büyük güvenlik problemleri oluşturuyor. Car Complaint’s göre 2010 – 2011 model Camaro araçlarda sensör arızalarından dolayı hava yastığı çalışmıyor.

General Motors‘a dava açanlardan biriside Edward Jackson, 2012 model aracındaki hava yastığının çalışmadığını bilseydi bu aracı almayacağını beyan etti. Jackson yolcu koltuğuna bir insanın otursa bile hava yastığı çeşitli arızalar verdiğini anlatı. Aracını yetkili servise götürdüğünü ve arıza tespiti için kendisinden 136$ dolarlık bir para talep edildiğini, arızanın hatalı olan sensörler’den dolayı oluştuğunu ve tüm akıllı sensör sisteminin yeniden takılacağını bunun akabinde toplam fatura tutarının 1799$ olduğunu açıkladı.

Bunun üzerine bu parçaları internet üzerinden temin edip farklı bir servise aracını götürerek tamir ettirdi. Elde edilen  deliller ile tüketici haklarına başvurulacağı konusunda açıklamalar yapan Jackson, bir daha araç alırken test sürüsünün öneminin ne kadar büyük olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

teknoyazi.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknoyazi.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Yap