1. Ana Sayfa
  2. Donanım
  3. Bilgisayar üzerinden WhatsApp kullanımı nasıl yapılır.

Bilgisayar üzerinden WhatsApp kullanımı nasıl yapılır.

whatsapp-web_2548804_1200x627

Bir çok kullanıcı bu sorununun cevabını araştırmakta, Bilgisayar üzerinden WhatsApp kullanılabilir mi ? WhatsApp Web üzerinden geliştirmiş olduğu programlar aracılığıyla bilgisayar üzerinden telefon yanınızda iken oturum açmanızı sağlıyor.

WhatsApp Web nasıl kullanılır?
Öncelikle telefonumuzdan android / ios farketmeksizin; Ayarlar > WhatsApp Web Masaüstü kısmına tıklıyoruz. Açılan pencerede ”cihaza bağlan” kısmına tıklıyoruz. Sonrasında buradan WhatsApp Web sitesine bağlanıyoruz. Karşımıza çıkan QR Kodu telefonumuza okutuyoruz, ve giriş yapabiliyoruz.
WhatsApp Web bilgisayar üzerinde nasıl kullanılır?
Çoğu zaman WhatsApp Web kullansak da bazen sürekli QR kodu okutmak zor gelebilir. Bu ne denenle PC üzerinden de WhatsApp’a giriş yapabiliriz. Öncelikle telefonumuzda eğer program kurulu değilse önce bir WhatsApp kurmalıyız. Kuracağımız mobil cihazımız Android ise buradan İOS ise buran download ediyoruz.  Bilgisayar üzerine kuracağımız programı ise buradan download ediyoruz.  Yükleyeceğimiz program hem Mac bilgisayarlarda, hem de Windows bilgisayarlarda çalışmaktadır.
Yüklediğimiz programı açtığımızda yukarıdaki şekilde bir QR Kod bizi karşılıyor olacak. Telefonumuzdan Ayarlar > WhatsApp Web Masaüstü kısmına tıklıyoruz ve QR kodunu okutuyoruz. Böyle artık tek tıkla PC üzerinden WhatsApp’a bağlanmak çok kolay.
Yorum Yap

Yazar Hakkında

teknoyazi.com sitesi içerisinde güncel hayata dair bir çok konu hakkında bilgi edinebileceğiniz geniş kapsamlı teknoloji sitesi. Sitemizdeki tüm içerikler tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Oluşabilecek problemlerden teknoyazi.com sitesi sorumlu tutulamaz.

Yorum Yap